Archived news
Atom dla Nauki – startują konkursy dla studentów, samorządów studenckich i kół naukowych
Ruszyły zmagania studentów oraz samorządów i kół naukowych w konkursach organizowanych w ramach drugiej edycji programu „Atom dla Nauki”, promującego wiedzę o energetyce jądrowej w środowisku akademickim. Do wzięcia udziału w rywalizacji zaproszeni są studenci wszystkich kierunków –technicznych, społecznych, przyrodniczych, czy medycznych.
Inicjatorem projektu jest PGE EJ 1 – spółka odpowiedzialna za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.
Międzynarodowy konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu chłodnictwa
International Institute of Refrigeration (Międzynarodowy Instytut Chłodnictwa z siedzibą w Paryżu) ogłasza konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu chłodnictwa obronioną w latach 2012-2014.
Trzech głównych zwycięzców otrzyma 500 euro nagrody oraz darmowy pobyt na Międzynarodowym Kongresie Chłodnictwa w Jokohamie (Japonia).
Akademia Danfoss 2015
Po raz kolejny został ogłoszony nabór do programu Akademia Danfoss dla studentów chcących odbyć płatną praktykę w firmie Danfoss Poland Sp. z o.o.
Jeśli chcesz wygrać:
- 5 000 PLN stypendium
- Gwarantowane płatne praktyki w firmie Danfoss
- Roczną opiekę mentorską eksperta Danfoss
Wyślij swoje CV wraz z listem motywacyjnym na adres: rekrutacja@danfoss.pl do dnia 8 kwietnia 2015 r.
Honorowe wyróżnienie dla Profesora Piotra Wolańskiego
27 lutego 2015 roku Profesor Piotr Wolański odebrał z rąk JM Rektora-Komendanta WAT gen. bryg. prof. Zygmunta Mierczyka tytuł doktora honoris causa Wojskowej Akademii Technicznej.
Profesor Piotr Wolański to jeden z najznakomitszych polskich naukowców, zajmujący się tematyką z dziedziny problematyki spalania, wybuchów, silników spalinowych, napędów kosmicznych, zderzeń asteroid z ciałami planetarnymi i metod diagnostyki procesów spalania, członek Międzynarodowej Akademii Astronautycznej (od 1989 r.).
http://www.wat.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1360
http://www.mg.gov.pl/node/23157
Debata - Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet i wyzwanie nowoczesnej energetyki jądrowej
W czwartek, 5 marca 2015 roku, na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyła się V Debata Oksfordzka, organizowana przez Koło Naukowe Energetyków oraz Studenckie Koło Naukowe Energetyki Niekonwencjonalnej PW. Studenci po raz drugi skupili się na temacie dotyczącym energetyki jądrowej.
Uczestnicy Debaty starali się udowodnić lub obalić następującą tezę: „Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet i wyzwanie nowoczesnej energetyki jądrowej”. Do udziału w wydarzeniu jako członkowie Jury zaproszeni zostali goście z firm oraz instytucji z branży energetycznej, w tym: przedstawiciel Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Gospodarki - Pani Klaudia Imach oraz przedstawiciel firmy PGE EJ 1 Pan Piotr Czerski.
Ponadto w składzie komisji zasiedli również przedstawiciele kadry naukowej Wydziału MEiL: prof. Dorota Chwieduk, prof. Konrad Świrski, prof. Roman Domański, prof. Krzysztof Badyda oraz dr hab. Wojciech Bujalski i dr hab. Hanna Jędrzejuk.
Debata - Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet i wyzwanie nowoczesnej energetyki jądrowej
Serdecznie zapraszamy do udziału w piątej edycji Debaty Oksfordzkiej organizowanej przez Koło Naukowe Energetyków
Temat najbliższej debaty to: „Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet i wyzwanie nowoczesnej energetyki jądrowej.”
Debata odbędzie się 5 marca 2015 roku o godzinie 18:15 w auli 107 gmachu MiNI.
Partnerem strategicznym najbliższej debaty jest PGE EJ 1. Osoby chętne do wzięcia udziału w debacie proszone są o kontakt mailowy na adres: debata.oksfordzka.mel@gmail.com. W treści wiadomości należy zawrzeć Imię, Nazwisko, Rok Studiów oraz Kierunek i Specjalizację.
Przedłużenie terminu naboru do III edycji programu „Zrób dyplom z Heat-Tech Center”
Wychodząc naprzeciw napływającym prośbom, do 16 lutego 2015 r przedłużony został termin składania zgłoszeń w III edycji programu „Zrób dyplom z Heat-Tech Center”, do udziału w którym serdecznie zapraszamy studentów semestrów dyplomowych, planujących obronę pracy magisterskiej lub licencjackiej na przełomie września i października 2015.
Doktorant MEiL laureatem nagrody w Konkursie FIATA
Rafał Pyszczek, obecnie doktorant w ZSL, został laureatem nagrody w Konkursie FIATA za najlepszą pracę magisterską. Promotorem pracy pt. "Numerical investigation on the Diesel combustion with standard combustion model and detailed chemistry" był prof. Andrzej Teodorczyk
Więcej informacji na stronie http://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/Laureaci-XVII-Edycji-Konkursu-FIATA
Zrób dyplom z Heat-Tech Center
Zapraszamy studentów ostatniego roku studiów wyższych, zainteresowanych zdobyciem doświadczenia wynikającego ze współpracy z firmą energetyczną, do udziału w III edycji uruchomionego przez Heat-Tech Center w Dalkia Warszawa S.A. programu „Zrób dyplom z Heat-Tech Center”.
W ramach programu studenci semestru dyplomowego, pod kierunkiem opiekuna naukowego ze strony uczelni oraz opiekuna technicznego ze strony Heat-Tech Center, będą mieli możliwość przygotowania pracy dyplomowej, uczestnicząc jednocześnie w realizacji projektów B&R.
Medal Politechniki Warszawskiej dla prof. Piotra Wolańskiego
W dniu 8 grudnia 2014 roku podczas uroczystego posiedzenia Senatu prof. Piotr Wolański otrzymał Medal Politechniki Warszawskiej za znaczący wkład w nauczanie i badania kosmiczne.
Prof. Piotr Wolański jest trzydziestą dziewiątą osobą, której nadano Medal Politechniki Warszawskiej
Wywiad dla Programu 1 Polskiego Radia: http://www.polskieradio.pl/7/179/Artykul/1323870/