IHE News
Zmarł Profesor Andrzej Miller
W dniu 12 września 2024 roku zmarł w wieku 84 lat Andrzej Miller. Nabożeństwo żałobne odbyło się 20 września o godz. 10.00 w kościele św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14,
po którym nastąpiło wyprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego na Starych Powązkach
Rekrutacja na studia podyplomowe ITC
Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 jest aktywna https://rekrutacja.pw.edu.pl/
Opisy studiów, wymagania rekrutacyjne i dane kontaktowe dostępne są na stronie: Oferta studiów podyplomowych
Opis studiów jest również na stronie https://www.itc.pw.edu.pl/Studia/Studia-podyplomowe
1 | Budownictwo energooszczędne, certyfikacja energetyczna, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków | do: 31.10.2024 |
2 | Energetyka jądrowa | do: 30.09.2024 |
3 | Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych | do: 15.11.2024 |
4 | Nowoczesna energetyka odnawialna | do: 15.11.2024 |
5 | Turbiny gazowe i układy gazowo-parowe | do: 15.11.2024 |
Konkurs na granty w dyscyplinie IŚGiE – marzec 2024
Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka PW podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania i rozliczania grantów wewnętrznych w roku 2024 wspierających prowadzenie działalności naukowej przez pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej w dyscyplinie Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka.
Seminarium instytutowe 5 marca
Serdecznie zapraszamy na seminarium ITC, które odbędzie się w dniu 5 marca (wtorek) o godzinie 10:15 w sali T105 (tryb stacjonarny).
Referat wygłosi mgr. inż. Grzegorz Nehring. Temat wystąpienia: „Badania wpływu szybkości chłodzenia i domieszkowania popiołów lotnych z energetyki zawodowej na właściwości fizyczne witryfikatów celem polepszenia ich parametrów użytkowych”.
Seminarium instytutowe 27 lutego
Serdecznie zapraszamy na seminarium ITC, które odbędzie się w dniu 27 lutego (wtorek) o godzinie 10:15 w sali T105 (tryb stacjonarny).
Referat wygłosi prof. dr hab. Inż. Jarosław Milewski. Temat wystąpienia: "Nowatorska technologia odzysku ciepła z silników tłokowych oparta na obiegu dwutlenku węgla o parametrach nadkrytycznych".
Seminarium instytutowe 6 lutego
Serdecznie zapraszamy na seminarium ITC, które odbędzie się 6 lutego o 10:15 w trybie stacjonarnym, w sali 105 ITC.
Prelekcję wygłosi dr hab. inż. Jan Kindracki, prof. PW. Temat wystąpienia: „Badania w zakresie technologii rakietowych jako przykład współpracy interdyscyplinarnej w ramach uczelni i nie tylko”.
Planowany czas trwania wystąpienia to 45 – 60 minut, następnie będzie czas na pytania i dyskusję. Proszę więc zarezerwować więcej czasu niż zwykle.
Centrum Badań i Rozwoju GOZ – wyznacza kierunki dla bezodpadowej energetyki
Grupa PGE cały czas stawia sobie nowe wyzwania związane z rozwojem i wdrażaniem nowoczesnych technologii przetwarzania ubocznych materiałów z energetyki konwencjonalnej. PGE angażuje się również w poszukiwanie technologii do odzysku surowców z instalacji OZE, które mają znaczący potencjał do wykorzystania, zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Efektywna realizacja takich zadań wymaga specjalistycznych kompetencji i dedykowanej działalności badawczo-rozwojowej w tym obszarze. Dlatego w listopadzie 2021 powołano Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego, które funkcjonuje w ramach PGE Ekoserwis. W grudniu 2022 roku Centrum zainaugurowało działalność w nowo utworzonym ośrodku laboratoryjno-biurowym w Bełchatowie.
Oferta prac magisterskich
Nabór będzie prowadzony w trybie ciągłym do wyczerpania miejsc
Wybory do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk
Rozpoczął się proces wyborczy do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk.
Wybory odbywają się przy pomocy elektronicznego systemu wyborczego Polskiej Akademii Nauk.
Zgodnie z harmonogramem rejestracja osób uprawnionych do głosowania zakończy się 6 października b.r. Dokonanie rejestracji wymaga zalogowania się w systemie na stronie https://esw.pan.pl/Account/Login i postępowania zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie https://pan.pl/regulamin-2/.