IHE / IHE News / Archived news / Krzysztof Sadowski

Krzysztof Sadowski

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 20 lipca 2023 roku w wieku 63 lat zmarł dr inż. Krzysztof Sadowski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, nasz kolega, zasłużony dla polskiej energetyki, były wieloletni prezes zarządu Elektrociepłowni Białystok S.A., były prezes zarządu ENEA Wytwarzanie S.A., były wykładowca Politechniki Białostockiej, współtwórca programów modernizacji polskich bloków energetycznych.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrektor i Społeczność
Instytutu Techniki Cieplnej PW

nekrolog Krrzysztof Sadowski MEiL

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w dniu 25 lipca 2023 r. o godzinie 12:00 w Kościele p.w. Zwiastowania NMP w Białymstoku przy ul. Chętnika 80, po którym nastąpi złożenie Urny do Kolumbarium na Cmentarzu p.w. Wszystkich Świętych na Antoniuku.

Rodzina zmarłego prosi, zamiast kwiatów, o wpłaty (darowiznę na pomoc i ochronę zdrowia) na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (KRS 0000037904)
nr konta 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem w tytule: Kamińska Antonina Zgierz

krzysztof_sadowski_fot._ptwp

Zdjęcie Krzysztofa z 20015 roku, z czasu gdy był Prezesem Enea Wytwarzania. fot. PTWP