IHE / IHE News / Archived news / Stypendium Fundacji General Electric

Stypendium Fundacji General Electric

Termin ostatecznego składania aplikacji do Stypendium Fundacji General Electric został przesunięty na 28 marca 2012 roku.

Jest to unikalna możliwość zdobycia 3000 Euro, wyjazdu na międzynarodowe warsztaty na Węgry  oraz uzyskania możliwości spędzenia dnia pracy w GE Polska.

Program adresowany jest do studentów drugiego roku, studiujących w następujących dziedzinach: ekonomia, zarządzanie, inżynieria i nauki techniczne. Wymagane są dobre wyniki w nauce oraz przede wszystkim cechy przywódcze. Głównym celem programu jest znalezienie przyszłych liderów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

W zeszłym roku stypendium dostały 32 osoby z 4 krajów regionu, w tym 8 studentów z Polski. Co istotne, połowa z nich to studenci Politechniki Warszawskiej (a trójka to studenci wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa). Laureaci z zeszłych lat zwracają uwagę na duże znaczenie wszelkiej aktywności między innymi w kołach naukowych kandydatów.
Dla przykładu, od 3 lat, co roku jednym ze stypendystów z Polski jest członek Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

W konkursie mogą uczestniczyć studenci  Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Krakowskiej oraz Politechniki Wrocławskiej.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://scholarshipandmore.org

W razie problemów w wypełnieniu wniosków radą służy Adam Okninski  - a.m.okninski@gmail.com